Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se stát Adminem serveru

9. 5. 2010
Nejdříve si povíme jak takový server rozjet po morální stránce a dáme si pár rad a zkušeností pro začínající adminy, jak se máme chovat k různým hráčům na našich serverech a jak tyto servry správně i vést. Servery, které jsme si pravděpodobně horko těžko nastavili, zasponzorovali, jsme na ně hrdí a mimochodem taková maličkost - chceme, aby hra na nich probíhala podle určitých pravidel.
Toto je v dnešní době úkol hodný supermana. Existuje totiž hodně skupin hráčů se kterými se budeme setkávat, není lehké takové hráče přesívat přes naše ony pomyslné virtuální síta. Každý admin si musí sám najít k danému hráči, klanu, skupině svůj přístup. Zdá se to ze začátku nemožné, ale časem si začnete pamatovat známé nicky, klany, ip adresy, co se k vám začnou častěji připojovat. Dále si časem všimnete, že se váš server začíná plnit a navštěvují vás hráči i celé klany, které si na něj nějakým způsobem zvykli. Tito lidé lákají další a další hráče, mnohdy i ze zahraničí.
Zde je dobré začít řesit tvrdě a nekompromisně pravidla. Váš server je už partřičně navštěvovaný tudiž si můžete dovolit přijít o nějaké ty hráče(obvykle to jsou cheateři) a nejhrají podle vašich představ nebo nehrají fér a doposud jste je nějakým tím způsobem tolerovali, kvůli zachovaní navštěvosti.
Tím nechci říct, že ze začátku se pravidla nebudou dodržovat vůbec nebo jen sporadicky, ale jen naznačit, že by měli být mírnejší za učelem získání publicity a potažmo nových klientů. Dodávám, že pravidla je dobré mít umístěny na nějakém webu nebo je mít pokud je to možné přimo v modt ve hře.
Ať jsou dobře čitelná a nikdo se nemůže vymlouvat, že je nezná. Je dobré mít spuštěny nějaké ty zprávy na servru, které se v pravidelných intervalech oběvuji přímo během hry, upozorňující na novinky, odkaz na “pulikový web”, pravidla, atd…

* Totalní nováčci
(často neznají ani mapu, a steží si možná zvládli nainstalovat hru. S největší pravděpodobností cheaty nemají)

* Fér průměrní hráči
(do her nedávají vůbec žádné vychytávky. Nastaví si vše jen v základním menu a o více nestojí nebo to ani neumí a hlavně jim to dostačuje presně tak, jak to je dodávano od výrobce)

* Nadprůměrně dobří hráči (skilleři)
(pokročilejší skupina fér hráču - strasně malé množství dosáhne titulu skiller podstivě)

* Nevědomi cheateři
(obvykle lidé, co si stáhli někde hru. Vybalili jí už komplet s nainstalovanýma cheatama a ani o tom nevědí. Často je lze spojit s totálníma nováčkama)

* Občasní cheatři
(lidé co si zapinaji a vypinaji cheaty podle nálady a servru)

* Cheateři “lamy”
(lidé co to neumi hrát ani s cheatama. Málo problémová skupina, hrajou tak otřesně, že jim ani cheaty nepomáhají)

* Cheateři
(hráči co si vybírají obvykle servry kde je nemůžou tak lehce odhalit nebo nechráněné servery, kde je tolerují nebo se jich nedokážou zbavit)

* Chroničtí cheateři
(nepříjemný druh lidí co s tím už mají často nemalé zkušenosti. Berou cheaty jako přirozené doplňky ke hrám a ani se za cheatery nepovažujou! Zkoušejí spousty nových cheatů, vyhledávájí je, hrajou hlavně na nechráněných servrech. Umí obcházet často banovací a anti-cheat systémy)

* Totalni odpad
(nejhorší skupina, totální cheater-machři, hrajou si na mega-skillery jsou to obvykle ti nejdrzejší sprosťáci. Často nezletilí puberťáci (nebo je ta nejhorší puberta ještě neopustila), umí obcházet nejlépe banovací systémy a anticheatovací ocharny. Mají kupu přesvědčivých “keců”, o tom si napíšeme později)

Pár duležitých poznatků, budu celý článek aplikovat na Counter-Strikový server a rešit danou problematiku. Avšak tento článek lze aplikovat i na jiné typy herních servrů s patřičným nadhledem.

Nejznamnejší cheaty:

1. AIM (Samozaměřovací automat, má různé úrovně citlivosťi. Od easy až po hardcore)
2. WH (Wall Hack – hráč vidí přes stěny a předměty)
3. Speed Hack (pohyb znatelně rychlejší v porovnání s ostatníma)
4. Burst-fire(obvykle skrypty co modifikuji kadenci u zraní nebo jejich dráhu. Hráč třeba stříli z pistole tak rychle jako by měl samopal, nebo jeho projektily lítají rovně jako jeho první vystřelena kulka z téže dávky, což je v teto hře jako i v reálu nemožné )
5. ...exituje celá další řada cheatu odstaňující nebo modifikující učitou grafiku ve hře, hlavně různé kombinace a úrovně těchto škodlivých skryptů nebo softwarů, často už spojených dokupy jako jeden velký mega-cheat.
6. …další speciální rodinka co se cheatem ani nedá nazvat, ale je to podvod a zařadil bych to sem. Jsou to lidé co si radí/napovídají přes TS (teamspeak) a podobné VOIP technologie. Vypadá to pak jako by cheatovali: stříli přes zdi, objekty, ví přesně kde se soupeř nacházi. Často si je pak můžete splést s WH a možná i AIM botem. Bylo by asi vhodné si napsat do pravidel další bod pokud ho tam ještě nemáte, že použivání různých podvodných nápověd je zakázano a bude ho trestat podobně jako cheating.

Jak tyto cheaty aspoň částečně identifikovat:

1. Někdo dává samé headshoty > AIM
2. Střílí lidi na první kulku > AIM
3. Dívá se po prázdných zdech, předmětech a sleduje pohyb za nimi > WH
4. Běhá rychleji než ostatní > Speed Hack
5. Střílí přes stěny úplně s přehledem na místa kde abslutně nemá tušeni o potencionálním protivnikovi > WH
6. Zasteřelí velké množsví hráču během velmi kratké doby za sebou > podezreni > AIM
7. Střilí na velké vzdálenosti abnormalne přesně > podezření na AIM
8. Nepřirozeně běhá a skáče > Banny hop

Další rady pro cheathuntery jak sít klienty přes ony virtualní síta & pár dalšch pomůcek. Podotýkám, že je to velmi nevdečný úděl a nejde s určitostí u všech říct ano je to cheater, ne není to cheater... (na obranu adminů podotýkám: nikdo není neomylný. Sledování hráče, který je podezřelý delší dobu je nudné a v nešní době cheatu co se aktivují/deaktivuji automaticky zcela nezáživné a zdlouhavé. Proto doporučuji se držet těchto pravidel a sít to přes hrubé síto :)

a) Rozlišovat hráče jestli hrajou po steamu nebo nonsteamu. Zde podotýkám, že hráč se steamem má menší pravděpodobnost, že je cheater, jelikož si nechce upravovat(nevědomě modyfikovat cheatem)csko, tak aby už s ním nemohl hrát pak po steamu. Kde by ho teoreticky molh čapnout VAC (VALVE ANTI CHEAT) avšak to neznamená, že není cheater, tito hráči obvykle mívají dvě verze cska steam i nonsteam a hrávají pod stejným nickem.

b) Všímat si hlavně hráču co mají podstatně lepší skore než ostatní (tzv. Skilleři), takových je opravdu málo. Tak bijí do očí. Stačí je chvíli spectrovat a zjistíte co jsou zač. Při první známce nějakého nepřirozeného pohybu/akce vykopnout (teda pokud nejdou rovnou identifikovat jako cheater`s skupina). Jestli se pak ještě vráti do hry neodpovídat na jeho narážky a hrát dál. Jestli se opět projevuje moc dobře pokračujte ve spectování. Pokud patří opět mezi podezřelé, tak ho potrestat patričně menším trestem a výhružkou ať si ty cheaty vypne, třeba banem na 250min. Jestli je takový hráč přistižen vícekrát, dávat ban třeba na několik dnů. Osobně dávám 9000min. Proč je nebanovat pernamentně? Ano, když to jde tak to jde, ale vetšina je tak vychytralá, že si umí měnit IP adresy a pro nonsteamové servry je to jedinný identifikační prvek, jak tyto hráče jednoznačně označit. Další riziková skupina jsou lidi co ví, že mají proměnlivou IP adresu, patřičně toho zneužívají a plýtvají vašim časem, jsou to hlavně adsl-káři (modemáři).

c) Další aspect jak je si tošku pomoct je sledovat latenci, tj. za jakou dobu se hráč serveru ozve v ms. Je samozřejmé, že tato odezva by měla být co nejkráší cca 12-30ms, v těch lepších připadech. Obvykle se dá hrát i s 40-50ms pingama a to podotýkám ještě solidně, ale když už však průměrná latence přesahuje 70ms, tak to už u daného jedince začína ovlivnovat hru. Hráč vidí veškeré dění okolo sebe o něco zpožděněji než ostatní s lepšími latencemi. Tím chci naznačit, že když se někdo bude tvářit jako skiller a bude mít třeba ping okolo 300ms a nebude hrát na serveru jen se samýma lamama  (tj. totalníma nováčkama), tak je dobré si takové člověka vzít na mušku a trošku ho posledovat, něco tady nemusí být v pořádku a určitě taky není.

d) Občas, jak je čas číst hlášky na chatu přímo ve hře. Hráči sami často identifikuji cheatery, ale nebrat každou jejich hlášku vážně, chce si to alespoň částečně ověřit. Obvykle se to dá spojit s prvním a druhým pravidlem. Je dobré třeba zkusit votování o jeho zabanování, veřejné zesměšnění, které často hrače uklidní a sám povypíná cheaty. Někdy se sami hráči chlubí tím, že mají zaplé nějaké ty cheaty, hned je banovat, ikdyby je náhodou nemněl je to zbytečná provokace.

e) Nainstalovat si alespoň nějaký anti-cheat. Je jich opravdu málo a nejsou zase moc úspěšné, avšak aspoň částečně nám usnadní hledání a indentifikaci cheatera a můžou vzbuzovat domnělý respekt :) Jmenujme si jich alespoň pár: VAC, HLGuard, Cheating-Death, SSC (jejich funkčnost a přednosti si můžeme popstat příště)

f) Sledovat více hráče jejich nicky nejsou známé nebo a to hlavně mají uplně stupidní význam, třeba totalně bez ducha. g)Obvykle platí pravidlo: jestli někdo z klanu cheatuje je obrovská pravděpodobnost, že je to cheaterský klan.

h) Pokud máte podezření a nejste si uplně jistí zkuste hráče nejdříve jen vykopnout. Někdy to pomůže a sám cheaty povypíná.

i) Nenechat se obelhat! Skoro každý cheater se bude dušovat a zapírat, že nic nepoužívá, nikdy nepoužíval a ani neví jak se to děla :). Lež je přirozený obraný mechanizmus člověka a proto je lepší upředňostňovat pravidlo, každý hrač je cheater dokud mi nedokáže opak. Jelikož vám to nikdo nemůže dokázat a slovo co vám dají stoji akorát za “starou belu”, raději se s nimi vůbec nebavte, neodpovídejte jim za co to bylo, je to jen pro vaší vlastní ochranu, ušetříte si tak spousty nervů a budete mít lepší požitek ze hry, vyhnete se kupě nadávek a uražek :). Navíc s takovým množstvím zabanovaných lidí by ste mohli mluvit do nekonečna. Přeji co nejméně takovýchto lidí a cheateru !!! :)

j) Zkušenosti mi velí, každý kdo už jednou cheatoval bude cheatovat příležitostně dále(krutá realita). Proto si na takového člověka dávejte extremní pozor a pokud se projevuje nějak extremně lépe než ostatní hned i třeba bez spectovaní ho kopat a banovat. Jednou už byl odhalen jako cheater a ten “cejch” už si sebou ponese.

k) Opět zdůrazňuji pravidlo - zásadně se s nikým nebavit(hlavně se vůbec nepouštět do diskuze) o vaších důvodech proč jste udělali to či ono, prostě se to stalo, udělali jste to a tak, a tak to i zůstane.

l) Spolehat se na vlastní zkušenosti a realitu hratelnosti hry.

m) Nedávat kontakty na žádné adminy, ani na sebe. Je velká šance, že se to rozšří a lidé vás začnout nepřijemně otravovat, nedejbože napadat.

Postřeh: Lidé co už umí celkem slušně cheaty pojmenovat a ví jak fungují, si je pravděpodobně už někde zkoušeli/zkoušejí nebo to někde nějakým způsobem viděli(třeba s videa nebo obrazcích všude možně po internetu). Bral bych je buď jako podezřelé nebo i často zkušené hráče. Já osobně cheaty nikdy nepoužival a vím o nich celkem hodně, ale bohužel ne tolik abych jim dokázal v co největším rozsahu zabránit nebo je uplně ze hry odstranit. Krutá realita :-/

Ukázkové pravidla na servru

(Jen pro informaci Rebel Warrior je dedikovaný Couter – Strike 1.6 server postaven na linuxu. Strám se oněj kompletně sám a proto vím očem tady píšu )

Desatero

Jako všude i zde budou fungovat nějaké pravidla, za které se budou kopat nebo banovat hráči.

• Žádné nefér skrypty, skiny a podobné prográmky.
• Žádné sprosté nadávky ve hře nebo i adminum mimo hru. (Platí i pro forum)
• Žádné sprosté přezdívky.
• Žádné cheaty ať už SW nebo HW!
• Žádné zbytečný team killy.
• Žádný spam.
• Žádné zneuživaní chyb ve hře.
• Žádné extremní zneuživaní slabin soupeře, zhodnoti sám admin.
• Admin rozhoduje kdo bude hrát a kdo ne.
• Admin je bůh. OMG

Člověk si řekne nejsou ty poslední dvě pravidla moc kruté a zbytečné ? Já podotýkám, že nikoliv. Všichni lidé nejsou fér a jako i zákony v ČR jsou děravé a často dochází k omylům, podvodům, tunelům a mezerám. Tak i tady by se našli spekulanti co by se snažili prokličkovat a diskutovat otom či onom. Proto jsem si vymohl pro adminy právo veta a nastolil diktatůru, kdy jeden(skupina adminů, která se vydává za jednoho člověka “admina”) vládne všem. Držme se reality a přísloví “...a přece kdyby se snad někomu u nás nelíbilo, může jít zase o dům dále, nikoho tu násilím nedržíme” ... :)

DŮLEŽITÉ NEPSANÉ PRAVIDLO:

VŠICHNI ADMINI DRŽÍ JAKO JEDEN A TAKY TAK VYSTUPUJÍ, SVÉ INTERNÍ ROZHOVRY NIKDE NEZVEŘEJŇUJÍ A POKUD TO JDE DRŽÍ SE V ANONYMITĚ S JEDNOTNÝM NÁZOREM! (nemusím vysvětlovat proč :)
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Žiadosť o adminske práva.

(Mima ( cs meno: Mimus ), 14. 6. 2013 13:23)

Dobrý deň, volám sa Miriama a mám 17 rokov. Hrám na serveri csko.cz:27071 , tam by som sa chcela stať adminkou. Mám steam. Chodí tam veľa cheaterov a skoro žiadny admini. Prosím, aby ste mojej žiadosti vyhoveli.
SteamID : STEAM_0:0:62972248
IP adresa: 46.150.221.248

Prosim Chtel Byt Adminem

(Mc.L4Mk4_OnE, 11. 6. 2013 20:45)

Dobry den jemi 15 roku chtel bych byt adminem ip 89.42.90.150:27015 jsou tm sami hekri a cheateri

Prosim chcem sa stat adminem

(KaKtuS, 16. 5. 2013 17:15)

na serveri Capture the flage 1
lebo je tam vela cheaterou a malo adminou
dakujem za odpoved
e-mail : m.bilicky@atlas.sk

Chcem sa stať adminom.

(Martin (Butty), 12. 5. 2013 16:17)

1. Mam 14 rokov.
2. Steam mam.
3. Aktivny by som bol aj na servery aj na stranke.
4.Z AMX skusenosti mam.

KCEM bIT ADMNON.

(MOZNO BUDEM ADMIN., 8. 5. 2013 9:49)

Prosim dajte mi ADMINA na IP : 176.57.141.243:27003,lebo tam su CHEATERI a nespravodlivi ADMINI napr:ADMIN 1 dal mi bezdovodni ban na tejto ip,ktoru som napisal na zaciatku.Nebudem davat nespravodlive BANY tak prosim dajte mi toho ADMINA.Natrapil som sa s tim textom prosim DAKUJEM VAM VELMI PEKNE.

Admin je mi 18 let

(Skill3r, 28. 4. 2013 19:20)

cus admin je mi 18 let a mam zkusenosti z adminom mozem byt ????? budem rad kdyz budem admin odpovez dik !!!

Admin

(Skill3r, 28. 4. 2013 18:06)

Mužu se stát adminem???

Moc tě admine prosím

(Patrik, 23. 4. 2013 15:10)

Ahoj admine, moc tě prosím jestli mě uděláš jako admina, nevím jestli se mi to vyplatí ti to psát, ale uvidíme :). Na kotelně na serverech je skoro každý cheater a já už toho mám celkem po krk, všichni mi kazí score, a cheateri nemám vůbec rád... Moje IP adresa je 80.188.190.2
Předem děkuji :))

GranatovaJahoda servers

(Sviccc, 31. 5. 2012 11:48)

Hledáte kvalitní prostor pro váš skill?U nás se za umění nebanuje.Kvalitní a rozsáhlý admin tým spolu s anti-cheat pomůckama, vám zaručí klid od hráčů, kteří si myslí, že cheating je jejich skill.
Servery jsou postaveny výhradně na základě linuxu s konektivitou 50/50Mbit/s na páteřní síti hned za synchronem, čili nehrozí žádné otravné "lagy".
Upřednostňujeme především kvalitní a lidský vztah s našimi hráči a proto mají umožněno s námi přímo komunikovat skrze Mumble,ICQ,Facebook atd.
Pokud jste náš hráč, jste jednoduše naší součástí.Těšíme se na vaší účast ;-)
http://www.granatovajahoda.cz
46.150.220.135:27017 - Classic
46.150.220.135:27018 - Classic 2
46.150.220.135:27023 - Only Dust2
46.150.220.135:27024 - DeathMatch OnlyHS
77.104.238.109:27018 - Aim
77.104.238.109:27023 - Deadly DeathRun
77.104.238.109:27024 - CatchMe
77.104.238.109:27025 - Jump
S pozdravem za tym GranatovaJahoda : Sviccc_

Re: GranatovaJahoda servers

(Patrik-SK, 3. 4. 2013 19:48)

Dobrý deň chcel by som sa stat adminom na timto servery 31.133.13.12:27017 dakujem.

ADMIN

(Daniel, 16. 2. 2013 15:33)

Dajte ma prosým akoadmina je tam vela hacker povedali ze pribudlo vela adminov a ani jeden tam neni daj ma ako admina na tento server dekuji 217.11.249.83:27897

ADMIN

(Franta, 31. 12. 2012 17:27)

Dobrý den pane Admine chtěl bych se stát Adminem protože nesnáším když někdo používá cheaty mě se už několikrát stalo že sem šel na nějakou mapu a byly tam hráči s cheaty a strašně mi to vadilo a ostatním hráčům samozřejmě taky protože jsme si nemohly normálně zahrát. Proto vás prosím udělejte mě adminem na této ip adrese 212.80.69.60:27041 někdy tu totiž nehrajou podle pravidel a kdyby to nešlo tak aspon na teto ip adrese 212.80.69.60:27042 děkuji ve hře se jmenuji Altair.

Re: ADMIN

(matus, 1. 2. 2013 15:28)

dobry den pan admin chcel bi som sa stat admin bo skoro kazdy pouziva cheati

pro admina

(Aleš , 22. 1. 2013 23:53)

ja bych chtel byt adminem nebo mi na ostatnich server
nadavaji a admini to neresi

Notak

(|vrtaCky|*.:MakuKIn, 19. 1. 2013 21:07)

Tak tam napiste jak se stat ADMINEM

Altair

(Franta, 31. 12. 2012 18:05)

Zapoměl jsem ke jmenu Altair přidat e-mile můj e-mile je 4story404@seznam.cz a můj druhý e-mile je 4story403@seznam.cz děkuji

ROXTEDY

(narek , 26. 12. 2012 11:49)

dobrý den pane admin chci se stat adminem a vsichni rikaji že admin je na prd a neni pravada a stezuji si ze mam dobre score a rikaji ze mam wh ale neni pravda dejte mne na admina prosim vas na counter strike 1.6 non stream gamesites .cz prosim vas naschle danou

Jak se stat adminem

(Jakub, 25. 12. 2012 21:25)

Prosím mohl bych být adminem protoze ja nesnáším když nejací hráči cheatujou a není tam admin nebo třeba policajti davají bezduvodně FK(FRIIKILL) to je naprt že tam není admin a všichnik jsi dělají co chcou napište mi na Email:Dj.Kuba.Juhanak@seznam.cz a nebo na muj Facebook:Jakub Juhanak bez obrazku děkuji za pochopení sepsáno dne:25.10.2012:21:23 (Admin na Jailbreak 5,6,7)
Jmeno hrače:The Rock a steam jsi dokoupim

ADMIN

(TROLOLO, 29. 11. 2012 20:22)

JA SA CHCEM STAT ADMINO NA JAIL BREAKU NA CS 1.6 NON-STEAM A NEVIEM AKO SA NIM STANEM PORADTE MI PROSIM

admini

(Dominik, 23. 11. 2012 20:33)

dotaz dobrý den admine Dominik@cs1.6.cz chci být admin a mohl by ste mě prosím dat na admina všichni říkají že si stě žují že sem dal free kill a chcoumi dát ban prosím admine dejte mě na admina naschledanou


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující » 

 


Archiv

Kalendář
<< listopad / 2018 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 129773
Měsíc: 3573
Den: 120